1353078652 facebook 1353078663 twitter 1353078747 linkedin youtube 1353078780 flickr
Home \ Notícies \ Paula Igual, finalista a la II edició dels Premis Olímpia de l'Esport
dijous, 19 de juny de 2014 12:25

Paula Igual, finalista a la II edició dels Premis Olímpia de l'Esport

Les Franqueses del Vallès acollirà, el proper 27 de juny a les 20h al Centre Cultural Bellavista, la 2a edició dels Premis Olímpia de l'Esport, una iniciativa impulsada per Esports de la Diputació de Barcelona.

Enguany es reconeixeran els mèrits dels esportistes i entitats de les comarques del Vallès Oriental, el Vallès Occidental i el Maresme, amb l'objectiu de posar en valor l'esforç d'esportistes de totes les edats, així com la important tasca de clubs i entitats esportives locals.

Aquests premis volen, en definitiva, reconèixer la tasca i dedicació d'entitats, clubs i persones d'aquestes comarques que han fet o estan fent una gran labor en el foment de l'esport local en les categories d'esport adaptat, escoles esportives, equip esportiu escolar, tècnic esportiu, esportista revelació, contribució a l'esport, constància esportiva i joc net.

Els finalistes d'aquesta edició són:

- Esportista revelació: Paula Igual (regatista) de Masnou, Clàudia Luna Bonacheura (duatló) de Sant Andreu de Llavaneres i Youssef Essabani (atleta) de Canovelles.
- Esport Adaptat: Andi Sabadell, Joan Giralt (natació adaptada) de Sant Andreu de Llavaneres i l'Escola municipal d'educació especial Can Vila de Mollet del Vallès.
- Escola esportiva: Escola esportiva atletisme joventut atlètica Sabadell, Iluro Hoquei club Mataró i Club Escacs Llinars.
- Equip esportiu escolar: Equip bàsquet infantil (AEE Institut Forat del Vent) de Cerdanyola del Vallès, Escola Feta de Mataró i l'Equip de tennis escolar de l'Institut Eugeni Xammar de l'Ametlla del Vallès.
- Tècnic Esportiu: Xaviel Vilella Delhaye (OAR Gràcia Handbol) de Sabadell, Ivan Serrano (coordinador i entrenador jocs esportius escolars) de Premià de Mar.
- Contribució a l'Esport: Josep Molins Montes (atleta) de Sabadell, Jordi Barrufet de Mataró i Manel Mañas Cortes (esport escolar) de La Garriga.
- Constància esportiva: Grup Gran de Shows del patinatge de Masnou, Santi Ribot Terricabras (duatleta de muntanya) de l'Ametlla del Vallès i Ruben Pérez Hernández (jugador de la UE Canovelles)
- Joc Net: Col·legi Sagrada Família de Sabadell, Neus Pujol Sureda (triatleta) de Calella i Associació esportiva Ramassar de Les Franqueses del Vallès.

Més informació de l'edició passada, aquí.

Font: Diputació de Barcelona

Aquest web utilitza cookies per obtenir dades estadístiques de la navegació dels seus usuaris. Si continua navegant, considerem que accepta el seu ús. Si vol, pot canviar les seves preferències o ampliar aquesta informació aquí To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information