1353078652 facebook 1353078663 twitter 1353078747 linkedin youtube 1353078780 flickr
Home \ Notícies \ Alta participació catalana a la Copa d'Espanya de la Classe Europa
dimarts, 9 de desembre de 2014 13:38

Alta participació catalana a la Copa d'Espanya de la Classe Europa

Alta participació catalana a la Copa d'Espanya de la Classe Europa Pep Portas

Rafal Reyes (CN Ibiza), Veith Nicklas (CN Ibiza) i Salvi Borrat (CN Estartit) conformen el podi en el RCN de Torrevieja, seu de la primera cita de la Copa d'Espanya de la classe Europa, després de tres intenses jornades i vuit proves completades, de les nou previstes. Laura Oliva (CM Torredembarra) s'adjudica el trofeu de campiona femenina absoluta i juvenil de la classe.

L'última jornada va estar marcada per l'escàs vent, que tot i que a l'inici la seva intensitat era bona, amb uns 10 nusos d'intensitat sobre un eix del 315º (NW), va permetre al comitè tancar el dia amb tres proves havent d'anul·lar la quarta en quedar-se sense vent.

Els que conformaven el podi provisional, fins al moment, es mostraven inquiets: Reyes es col·locava segon; Nicklas no superava la cinquena posició i Borrat es quedava a una posició per darrera de l'eivissenc.

El lliurament de trofeus es va celebrar a les instal·lacions del RCN Torrevieja en finalitzar la regata.

Els resultats dels regatistes catalans participants han estat:

3r Salvi Borrat (CN Estartit)
5è Victor Morató (CN Port d'Aro)
8a Laura Oliva (CM Torredembarra) i 1a femenina (abs. i juv.)
9è Sergi Pérez (CN Estartit)
12a Andrea Rabasa (CN el Balís)
14è Carlos Manera (CN Llançà)
16è Pau Blanch (CN Llançà)
19è Oriol Piña (CN Estartit)
20è Daniel Campoy (CN Port d'Aro)
21è Marc Arrufat (CN el Balís)
22a Mar Doreste (CN Port d'Aro)
23a Marta Jiménez (CN Port d'Aro)
25è Rafael Rabasa (CN el Balís)
27è Marc Tello (CN el Balís)
28a Marina Martínez (CN Port d'Aro)
29è Isaac Vilà (CN Estartit)
30è Mariano Gimeno (CN el Masnou)
31a Nina Mir (CN el Masnou)
32a Patricia Figuerola (CN Estartit)
33è Marc Rubio (CN el Masnou)
34a Lluïsa Puig (CN Estartit)
35è Oriol Arrufat (CN el Balís)
36è David Ordoñez (CV Blanes)
37a Gal·la Rodiera (CN el Balís)
38a Clàudia Rodés (CN el Balís)
39è Yago Mañé (CN el Balís)
40è Marc Rojo (CN Llançà)
41è Ramon Ràmia (CN el Balís)
42è Xavier Martínez (CN el Balís)
43a Maria Pozo (CN Port d'Aro)
44è Alejandro Oberle (CN el Masnou)

Trobareu tots els resultats, aquí.

La flota Europa ja té la vista posada en la segona i última entrega de la Copa d'Espanya, cita que es durà a terme al llarg de la Setmana Santa al CN el Balís.

Font: RCN Torrevieja

Aquest web utilitza cookies per obtenir dades estadístiques de la navegació dels seus usuaris. Si continua navegant, considerem que accepta el seu ús. Si vol, pot canviar les seves preferències o ampliar aquesta informació aquí To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information