1353078652 facebook 1353078663 twitter 1353078747 linkedin youtube 1353078780 flickr
Home \ Notícies \ XXVII Carnaval Race – Copa d'Espanya de Patí de Vela a Port d'Aro
dimarts, 24 de febrer de 2015 11:03

XXVII Carnaval Race – Copa d'Espanya de Patí de Vela a Port d'Aro

El cap de setmana del 21 i 22 de febrer ha tingut lloc la XXVII Carnaval Race – Copa d'Espanya de Patí de Vela, que va tancar amb una participació de 365 regatistes representant als diferents clubs de vela catalans, espanyols i vinguts de països com Finlàndia, Veneçuela, Portugal i Gran Bretanya, els quals varen competir en les classes Europa, 420, Optimist (G1 i G2), Làser Standard, Radial i 4.7.

Dissabte, un cop finalitzades les inscripcions, el Comitè de Regates va decidir llançar les flotes a l'aigua. Pel que fa a les condicions meteorològiques del primer dia, el vent i la pluja va condicionar l'arrencada de la jornada amb vents d'entre 6 i 8 nusos que van permetre la celebració de dues proves per cada categoria.

Les diferents flotes es van dividir en quatre zones de regata repartides entre la Platja Gran de Platja d'Aro i davant de Cala Sa Conca. Els Patins, que enguany era la primera vegada que participaven coincidint amb la Copa d'Espanya, navegaren davant la Platja Gran de Platja d'Aro oferint un espectacle magnífic per aquells curiosos que gaudien passejant per la zona el cap de setmana. Davant del port, es trobaven els dos grups nombrosos de participants de la Classe Optimist.

Finalitzada la jornada, es va oferir el tradicional plat de macarrons, típic del Club Nàutic Port d'Aro, a tots els regatistes, entrenadors i acompanyants.

El vent va ser el protagonista absolut de l'última jornada de la Carnaval Race; la jornada va començar amb una tramuntana de 30 nusos que va impedir a les flotes fer-se a la mar amb el que la flota va haver de quedar-se a terra i les classificacions no varen patir cap canvi. A les 12:00 hores, el Comitè de regates, després d'esperar si el vent minvava una mica, va decidir donar per finalitzat el dia.

Tot seguit va tenir lloc el lliurament de trofeus a la zona del Chill Out del Club Nàutic Port d'Aro, amb una presència multitudinària, que va comptar amb la compareixença del Regidor d'Esports i la Regidora de Turisme de l'Ajuntament de Castell-Platja d'Aro, juntament amb el President del Club Nàutic, Tomás Fanjul, el Vicepresident esportiu, Pedro Pozo i Quel Esteve, com a vocal de Comunicacions.

La classe Europa va ser la que va comptar amb més presència internacional i la guanyadora absoluta va ser Cristina Pujol, regatista del Club Nàutic Port d'Aro.

El Medaller de la XXVII Carnaval Race, va ser:

Optimist G1

Categoria A
1r Pol Marsans (CN Arenys de Mar)
2n Iset Segura (CN el Balís)
3r Nacho Davila (CN Vilassar de Mar)

Categoria B
1r Max Rondeau (CN Arenys de Mar)
2n Marçal Costa (CV Palamós)
3r Sebastian Riquelme (CN el Balís)

Categoria C
1r Miguel Cairo (CN Cambrils)
2n Alejandro de Maqua (CN Arenys de Mar)
3r Pau Llibre-Vinyes (CN el Balís)

Optimist G2

Categoria A
1r Joan Vila (CM Torredembarra)
2n Blanca Jiménez (CN Vilassar de Mar)
3r Fèlix Pinyol (CN Vilassar de Mar)

Categoria B
1r Rut Fernández (CM Altafulla)
2n Miquel Baena (CN Vilanova)
3r Jordi Carbonell (CN Garraf)

Categoria C
1r Roger Tomás (CN el Masnou)
2n Mar Garcia (CN el Balís)
3r Nora Garcia (CN el Masnou)

EUROPA

Categoria Masculina
1r Sergi Pérez (CN Estartit)
2n Alejandro Pareja (RCN Torrevieja)
3r Oscar Pijoan (CN Estartit)

Categoria Femenina
1r Laura Oliva (CM Torredembarra)
2n Cristina Pujol (CN Port d'Aro)
3r Irene Sánchez (RCN Torrevieja)

Categoria Rookie
1r Femení Marta Jiménez (CN Port d'Aro)
1r Masculí Marc Arrufat (CN el Balís)

420

1r Paula Igual / Maria Ghering (RCN Palma)
2n Marta Torné / Enrique Mir (CN Port d'Aro)
3r Franc Bru / Nil López (CN el Balís)

Làser 4.7

Categoria Masculina
1r Marcelo Cairo (CN Cambrils)
2n Leandre Garcia (CN Cambrils)
3r Aleix Monmany (CN Cambrils)

Categoria Femenina
1r Miriam Oliva (CN Cambrils)
2n Elia Miquel (CN Arenys de Mar)
3r Virgina Guillermo (CN Salou)

Làser Radial

1r Matias Sabaté (CN el Masnou)
2n Mon Cañellas (CN Cambrils)
3r Victor Simó (CM Altafulla)

1a femenina Diana Alborch (CN Arenys de Mar)

Làser Standard

1r Arturo Noguer (CN el Balís)
2n Jose Luis Doreste (CN Port d'Aro)
3r Leandro Rosado (CN Bétulo)

Copa d'Espanya de Patí de Vela Sènior

1ª Categoria
1r Anna Pujol (CNat Barcelona)
2n Joost Depoorter (CV Sant Antoni)
3r Jordi Sabater (CV Sant Antoni)

2ª Categoria
1r Marcel Verger (CNat Barcelona)

Categoria Veterà
1r Anna Pujol (CNat Barcelona)

Categoria Màster
1r Lars Goran Nyman (CNat Badalona)

Categoria femenina
1a Anna Pujol (CNat Barcelona)

Copa d'Espanya de Patí Júnior
Categoria Infantil
1r Daniel Vilardell (CN Sitges)
2n Jan Esteba (CN Tamariu)
3r David Depoorter (CV Sant Antoni)

Categoria Juvenil
1r Nina Esteba (CN Tamariu)
2n Silvia Giménez (CM Altafulla)
3r Adiana Barange (CM Prat)

Per a més informació de la regata, aquí.

Font: CN Port d'Aro

Aquest web utilitza cookies per obtenir dades estadístiques de la navegació dels seus usuaris. Si continua navegant, considerem que accepta el seu ús. Si vol, pot canviar les seves preferències o ampliar aquesta informació aquí To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information