1353078652 facebook 1353078663 twitter 1353078747 linkedin youtube 1353078780 flickr
Home \ Notícies \ Elements que es mostren per etiqueta: n2
Notícies

Aquest passat cap de setmana, s'ha celebrat a Arenys de Mar la segona prova classificatòria d'optimist, XXI Memorial Estruch, que implica classificar-se per als regatistes del Grup 1 per a la selecció catalana i per als del Grup 2 per ascendir al Grup 1.

Va ser un cap de setmana de vents lleugers, entre 4 i 8 nusos, però que va permetre celebrar quatre proves en ambdós grups, dos per dia. Es va comptar amb una participació de 76 regatistes en el Grupo1 - Or i 88 regatistes en el Grupo 2 – Plata.

La primera posició de la General en el Grup 1 Or se la va endur el regatista del CV Palamós Marçal Costa, seguit d'Arnau Gelpí del CN el Balís i de Jaume Alcover, també del Balís.

En el Grup 2 Plata, la victòria va ser per a Roberto Molina del CN Garraf, seguit de Guillem Balart del CN Vilanova i en tercera posició Gonzalo Constants del CN Port d'Aro.

Podeu trobar la classificació completa, aquí.

Font: ACCIO

Aquest cap de setmana, el CN Vilanova ha organitzat la Regata Carnaval, 4a prova puntuable del Circuit Català (N2) de la Federació Catalana de Vela, per a les classes Làser Radial i 4.7, realitzant-se les proves en aigües properes al port.

La prova es va iniciar dissabte a les 10h del matí, amb el registre de participants. En total, van ser 70 els participants a la regata.

Dissabte, el dia va ser assolellat i amb vents que finalment es van establir en un 280º de ponent que van variar d'intensitats dels 6 als 10 nusos. Els regatistes de la classe Làser Radial i 4.7 van poder realitzar 3 proves.

Diumenge, amb sol i amb un vent constant de component 315º i amb intensitats d'entre 12 i 20 nusos, es va poder tancar el campionat amb un total de 6 proves per categoria, amb un descart.

Així doncs, amb 6 proves realitzades en la classe radial, el guanyador va ser Mon Cañellas (CN Cambrils), seguit de Leandro Rosado (CN Bètulo) i Michel Linder.

Pel que fa a la classe Làser 4.7, amb 6 proves realitzades, el guanyador va ser Marcelo Cairo (CN Cambrils), seguit de Xavier Perà (CN Vilassar de Mar) i Albert Carcellé (CM Altafulla).

El lliurament de premis va estar presidida pel Sr. Joan Cabrero, President del CN Vilanova i membre de la Junta de la Federació Catalana de Vela i va comptar amb l'assistència de la Sra. Marijo Riba, Regidora de Cultura i Escoles Municipals de l'Ajuntament de Vilanova i Sergi Cadenas, representant de la Federació Catalana de Vela.

Podeu consultar la classificació completa, aquí.

Font: CN Vilanova

dilluns, 19 de gener de 2015 10:37

Salou acull el primer N2 d'Optimist del 2015

El 17 i 18 de gener de 2015, el CN Salou ha disputat la primera regata de N2 d'optimist de l'any, cinquena prova puntuable per al rànquing català 2014-15 de la classe.

Durant la primera jornada del Trofeu Festa Major es van poder disputar tres proves per a cada grup, un total de 163 participants van poder gaudir d'un vent d'intensitat d'entre 15 i 25 nusos de direcció del NW.

Diumenge, en la segona i última jornada, es van poder disputar 2 proves arribant així a les 5 en total per a cada grup, 79 regatistes en el Grup 1 i 84 regatistes en el Grup 2.

La primera classificada del Grup 1 va ser Iset Segura, CN Arenys de Mar i en el Grup 2 va ser Zoa Masana, CN Vilanova.

Classificacions completes:

- Grup 1
- Grup 2

Font: CN Salou

Després de la celebració de 6 proves, la classe Optimist de Catalunya tanca un excel·lent Trofeu Cornudella Nivell 2 d'Optimist en aigües del Club Nàutic el Balís, en el que han participat 180 infants de tot Catalunya.

Dissabte es van poder celebrar 4 proves amb vents de component Est – Nord-est i diumenge 2 proves de Sud – Sud-oest.

Al grup 1, el guanyador va ser Albert Gelpí del CN El Balís, seguit per Rafa Rabassa del CN el Masnou; la tercera posició va ser per Eduard Ferrer del CM Altafulla. En el grup 2, la classificació general va ser encapçalada per Guillem Calvet del CN Vilanova, segon classificat va ser en Miquel Pérez del CV Blanes i tercer Iñaki Garcia del CN Port d'Aro.

Per classes:

GRUP 1
Classe A
1. Albert Gelpí – CN El Balís
2. Rafa Rabassa – CN el Masnou
3. Alex Brú – CN El Balís

Classe B
1. Eduard Ferrer – CM Altafulla
2. Iset Segura – CN Arenys de Mar
3. Nacho Dávila – CN Vilassar

Classe C
1. Arnau Gelpí – CN El Balís
2. Nil Subirats – CN Cambrils
3. Sergi Sevil – CN Cambrils

GRUP 2
Classe A
1. Pol Resina – CV Palamós
2. Ramon Ràmia – CV Blanes
3. Aleix Voltas – CM Torredembarra

Classe B
1. Guillem Calvet – CN Vilanova
2. Iñaki Garcia – CN Port d'Aro
3. Ramon Miquel – CN Arenys de Mar

Classe C
1. Miquel Pérez – CV Blanes
2. Daniel Olabarria – CM Altafulla
3. Elba Martínez – CM Torredembarra

Podeu consultar les classificacions senceres:

- Classificació Grup 1
- Classificació Grup 2

Després del lliurament de trofeus es va fer sorteig de material nàutic entre tots els participants i entrenadors gràcies a les empreses col·laboradores Intermar Sailing, Naaix, Jason, Quantum Sails, joieria Edelfort i Editorial Noray, a qui el club agreix la seva participació, així com la dedicació del personal de la regata i voluntaris.

Podeu consultar els àlbums fotogràfics al Facebook del Club Nàutic El Balís, aquí.

Font: CN el Balís

<< Inici < Anterior 1 2 Següent > Final >>
Pàgina 2 de 2

Aquest web utilitza cookies per obtenir dades estadístiques de la navegació dels seus usuaris. Si continua navegant, considerem que accepta el seu ús. Si vol, pot canviar les seves preferències o ampliar aquesta informació aquí To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information