1353078652 facebook 1353078663 twitter 1353078747 linkedin youtube 1353078780 flickr
Home \ Notícies \ Elements que es mostren per etiqueta: resultats
Notícies
dimarts, 23 de febrer de 2016 11:41

Punt final de la 12ª Med Cup 13 de Windsurf

La 12a Med Cup 13 de Windsurf, disputada aquest passat cap de setmana al Yachting Club de la Pointe Rouge a Marseille ha establert un nou rècord superant els 233 regatistes entre ells 61 estrangers i 8 països representats. 47 regates disputades en tres dies i un equip de 60 voluntaris altament motivats.

Una magnífica edició 2016 amb variades condicions meteorològiques perfectes per a la navegació.

El repte que es va llançar el 2005 va superar amb escreix les expectatives de l'organització. Aquesta regata s'ha convertit en una veritable tasca col·lectiva entre els professionals, voluntaris, residents, pares, socis... s'ha celebrat un any més amb especial cura a terra i a mar, res s'ha deixat a l'atzar, ja que la competència i el nivell internacional és molt alt.

Els regatistes catalans participants, han acabat amb els següents resultats:

Techno 293 (femení)
21a Laura Barea (CN Salou)

Techno 293 (masculí)
15è Guillem Segú (CN Salou)
33è Ferran Jurado (CN Salou)
44è Nico Fores (CN Salou)
47è Jan Sanfeliu (CM Altafulla)

Raceboard
6è Luis Camacho (CV Blanes)

RS:X 9.5
4t Toni Bonet (CM Altafulla)
12è Eduard Garcia (CM Torredembarra)

RS:X 8.5
14è Ferran Cornudella (CN el Balís)
17è Ignasi Segado (CN Bétulo)
36è Ferran García (CM Torredembarra)
38è Daniel Cortès (CN el Balís)

Tots els resultats, aquí.

Font: YCPR

dijous, 30 de juliol de 2015 16:14

Vela.cat, una federació "d'Alt Nivell"

El passat 22 de juny de 2015, varen sortir publicades al Diari Oficial de la Generalitat de Catalunya (DOGC) la relació d'esportistes d'alt nivell de l'any 2015.

Entre els principis rectors de la política esportiva de la Generalitat de Catalunya hi ha el promoure i planificar l'esport de competició i d'alt nivell en col·laboració amb les federacions esportives i altres autoritats competents en la matèria.

Des de les federacions esportives, es van presentar les propostes de candidats i candidates a obtenir la condició d'esportista d'alt nivell el passat mes d'abril i un cop valorats per la Comissió d'Avaluació, i elevades a la presidència del Consell Català de l'Esport, s'ha publicat finalment la llista definitiva de tots aquells esportistes que compleixen amb els requisits establerts.

Gràcies als bons resultats aconseguits pels regatistes catalans, a la gestió realitzada per la Federació Catalana de Vela i al suport del Consell Català de l'Esport, Vela.cat és una de les federacions amb més nombre d'esportistes d'Alt Nivell.

Els esportistes catalans que enguany han rebut la qualificació d'Alt Nivell són:

Toni Bonet
Tania Bonilla
Alexandre Boquet
Marcelo Cairo
Laura Calviño
Món Cañellas
Albert Carcellé
Marc Chapon
Alex Charles
David Charles
Bàrbara Cornudella
Josep Costa
Núria Gomà
Joan Herp
Jordi Llena
Martí Llena
Sara López
Oriol Mahiques
Luis Mas
Santi Mas
Silvia Mas
Nil Mas
Núria Miró
Carla Munté
Marta Munté
Laura Oliva
Marc Paré
Cristina Pujol
Andrea Rabasa
Florian Trittel
Jordi Xammar

Enhorabona a tots ells!

Adjunt podeu trobar un breu resum dels resultats de les seleccions catalanes que han participat en els diferents campionats al llarg d'aquesta setmana santa:

Trofeu SAR Princesa Sofia – 31/3 a 07/4
(Esportistes catalans membres del programa de continuïtat de classes olímpiques)

470 Men (93 participants)
68è David Mas i Oscar Lòpez CN El Masnou/CN El Balís

470 Women ( 52 participants)
49ena Alba Bou i Julia Subirà CN Estartit/CV Blanes

49er (75 participants)
63è Jordi Xammar/Gianluca Semeraro CN El Masnou/CN Garraf

Làser Std (138 participants)
78è Jordi Capella CN El Balís
104è Arturo Noguer CN El Balís
119è Miquel Noguer CN El Masnou

Làser Radial Femení
67ena Míriam Carles-Tolrà CN Vilassar de Mar

Match Race
12ena Silvia Roca CN L'Escala

2.4mR (24 participants)
14è Paco Llobet CN Arenys de Mar

Classificacions finals

Copa d'Espanya Optimist – 04 a 07 d'abril
(17 regatistes Selecció Catalana)

3ena Paula Igual (1a fem) CN Vilassar de Mar
7ena Carla Munte (2a fem) CN Salou
10è Luis Mas CN Vilassar de Mar
12è Leandre Garcia CN Cambrils
17è Nestor Cano CN Vilassar de Mar
24è Xavier Perà CN El Balís
28ena Laura Calviño (6a fem) CN El Balís
32è Marcelo Cairo CN Cambrils
37è Alexandre Boquet CN El Balís
40è Marta Munte (8a fem) CN Salou
49è Albert Gelpí CN El Balís
52è Rafael Rabasa CN El Masnou
55è Francesc Molné CN El Balís
61ena Flavia Robles (16a fem) CN El Balís
66è Oscar Escolano CN El Masnou
83ena Laura Oliva (22a fem) CM Torredembarra
87è Alex Bru CN El Balís

Classificació Final

Campionat d'Espanya 420 – 02 a 08 d'abril
(3 tripulacions Selecció Catalana)

1 Santi Mas/Jaime Menescal CN El Masnou (SC)
3 David Charles/Alex Charles CN El Balís
4 Adriana Rodes/Lucy Brugman CN El Balís
8 Fernando Urzaiz/Alvaro Urzaiz CN El Balís
...
26 Fran Bru/Sigfrid Rovira CN El Balís (SC)
32 Silvia Mas/Nuria Miro CN El Masnou (SC)
...

Classificació Final

Campionat d'Espanya de 29er – 04 a 08 d'abril
(3 tripulacions Selecció Catalana)

1 Carlos Robles/Florian Trittel CN El Balís (SC)
2 Martí Llena/Oriol Mahiques CN Garraf (SC)
4 Pablo de Cortada/Marc Chapon CN El Balís
5 Nil Mas/Jordi Llena CN Garraf (SC)
...

Classificació Final

Aquest web utilitza cookies per obtenir dades estadístiques de la navegació dels seus usuaris. Si continua navegant, considerem que accepta el seu ús. Si vol, pot canviar les seves preferències o ampliar aquesta informació aquí To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information